Viva España! Bieg Europejski w Gnieźnie startuje z zapisami
Organizatorzy Biegu Europejskiego w Gnieźnie na dystansie 10 km ogłosili, że XVII edycja imprezy odbędzie się 6 kwietnia. Tematem przewodnim biegu, który jest sportową wizytówką Gniezna w przyszłym roku będzie Hiszpania. – W przyszłym roku w pierwszej stolicy Polski czeka nas prawdziwa hiszpańska fiesta – zapowiada Andrzej Krzyścin, szef imprezy. Zapisy na bieg startują dzisiaj w samo południe na stronie internetowej www.biegeuropejski.pl
2018-12-28, 08:35

Począwszy od 2015 roku każda edycja Biegu Europejskiego w Gnieźnie nawiązuje do jednego z państw Unii Europejskiej. Tematem przewodnim imprezy były już Niemcy, Dania i Włochy, a tegoroczny bieg na dystansie 10 kilometrów rozgrywany był pod hasłem „Teraz Francja!”. – Zdecydowaliśmy, że pozostaniemy w południowej części Europy i kolejną edycję imprezy poświęcimy Hiszpanii. To wspaniały kraj, z bogatą historią i tradycjami, nie mówiąc już o jedzeniu czy muzyce. Postaramy się zręcznie wymieszać te akcenty, aby 6 kwietnia w Gnieźnie biegaczy porwała prawdziwa hiszpańska fiesta – mówi Andrzej Krzyścin, dyrektor biegu.  – Zapisy uruchamiamy dzisiaj o godzinie 12:00, prosimy biegaczy, aby w swoich kalendarzach startowych uwzględnili nasz wyjątkowy bieg – dodaje.

Udział w gnieźnieńskim biegu będzie okazją nie tylko do zgłębienia wiedzy na temat Hiszpanii, ale również szybkiego biegania. Atutem imprezy jest szybka, atestowana przez PZLA trasa, składająca się z dwóch pętli prowadzących uliczkami prastarej polskiej stolicy. – W 15-letniej historii biegu tylko dwa razy zwycięzcy uzyskiwali słabszy czas niż 30 minut, a wśród kobiet tylko raz najszybsza zawodniczka finiszowała z czasem słabszym niż 35 minut. To dobrze obrazuje, jak świetne warunki do biegania stwarza nasza trasa – tłumaczy Andrzej Krzyścin. – W Gnieźnie doskonale odnajdą się również debiutanci, na wszystkich czekać będzie mnóstwo wspaniale dopingujących i wspierających mieszkańców miasta – dodaje.

Rekord trasy wynosi 28:26 i został ustanowiony podczas inauguracyjnej edycji w 2003 roku przez Kenijczyka Simona Kasimilli. Kobiecy rekord trasy dzierży Izabela Trzaskalska, która w 2017 roku na mecie uzyskała wynik 33:21, poprawiając o 3 sekundy wieloletni rekord należący do Małgorzaty Sobańskiej.

W ubiegłym roku do mety gnieźnieńskiego biegu dotarło 1540 zawodników.

Organizatorem XVII Biegu Europejskiego jest Klub Sportowy „Altom” Gniezno przy wsparciu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Sponsorami strategicznymi imprezy są firmy Altom i VELUX.

KONTAKT / AUTOR
Marcin Dulnik
PR Manager
dulnik.com
660 722 822
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy