Ekstremalny Runmageddon szalał na hałdach kopalni „Pniówek”
Blisko 1 300 uczestników zmagało się z trasą Runmageddonu zorganizowanego na terenach czynnej Kopalni Węgla Kamiennego „Pniówek”. Uczestnicy tego ekstremalnego wydarzenia rywalizowali na 6 kilometrowej trasie o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., Daniela Ozona. Na trasie mieli do pokonania ponad 40 wymagających przeszkód w górniczym klimacie. Na zawodników czekały m.in. Wagon z Górniczym Szlamem, Mini Szyby Górnicze, Wagony Kolejowe czy Górnicze Ringi. Najmłodsi fani ekstremalnego biegania sprawdzali swoje siły na specjalnie dla nich przygotowanym torze Runmageddon KIDS.
2017-11-29, 13:30

To była ekstremalna niedziela na hałdach KWK „Pniówek”! Dzięki Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. do Gminy Pawłowice zawitał Runmageddon, najbardziej ekstremalny cykl biegów przeszkodowych w Europie. To wydarzenie było świetną okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu, integracji pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej i mieszkańców Górnego Śląską w myśl zasady, że mocne doświadczenia spajają ludzi. Runmageddon to wyzwanie rzucone sprawności fizycznej, sile, wytrzymałości i odporności psychicznej. Przeszkody ustawione na trasie są niezwykle trudne do samodzielnego pokonania dla większości osób. Konieczna zatem była współpraca z innymi, aby dotrzeć do mety. W drużynie siła!

Do udziału w tym wydarzeniu mógł się zgłosić każdy, który czuł się na siłach, aby podjąć wyzwanie i sprawdzić swoją siłę i charakter na ekstremalnym torze przeszkód. Łatwo nie było! Strefa startu była zlokalizowana na terenie czynnej Kopalni Węgla Kamiennego „Pniówek” i stamtąd startujący z kilofami w dłoniach ruszyli na kopalniane hałdy, gdzie znajdowało się większość przeszkód. Aby dotrzeć do mety zmagali się m.in., z stromymi kopalnianymi hałdami i wodą. Na zawodników czekały też przeszkody znane z imprez Runmageddonu organizowanych w całym kraju, m.in. Ściany, Multirig, Liny, Zasieki, czy Mini Zjeżdżalnia. Dla podkreślenia miejsca, w którym zorganizowano wydarzenie, inżynierowie Runmageddonu przygotowali przeszkody w górniczym klimacie. Uczestnicy przedzierali się więc m.in. przez Wagon ze Szlamem z Kopalni, Mini Kopalnię, Wagony Kolejowe i tony sprzętu górniczego.

- Trasa, którą przygotowaliśmy specjalnie na tę imprezę była niezwykła! Robiliśmy edycje Runmageddonu w klimacie górniczym, ale takiego jak w Gminie Pawłowice jeszcze nie było. Jesteśmy zachwyceni tym, co udało nam się wspólnie stworzyć z zespołem z KWK „Pniówek”. Te tereny są idealne do organizacji Runmageddonu – niesamowita sceneria, klimat górniczy i fantastyczni ludzie. Czułem ogromną satysfakcję patrząc na uczestników pokonujących z ogromną determinacją swoje słabości i współpracujących ze sobą na trasie.  Uczestnicy udowodnili, że wszystko da się osiągnąć dzięki wytrwałości, determinacji i współpracy. I o to chodzi w Runmageddonie. Gratuluję wszystkim, którzy pokazali siłę i charakter. Widzimy się w styczniu w Warszawie! – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Oprócz Runmageddonu dla dorosłych i dzieci, organizatorzy przygotowali także rodzinny festyn z wieloma pokazami i innymi atrakcjami. Uczestniczyło w nim kilka tysięcy osób.

Kolejny Runmageddon, tym razem w wersji zimowej, odbędzie się 13 stycznia 2018 w Warszawie. Na startujących czekać będą trasy Intro (3 km i 15+ przeszkód), Rekrut (6 km i 30+ przeszkód) oraz Kids, specjalna formuła dla dzieci w wieku 4-11 lat (1 km i 10+ przeszkód) . Można się już zapisać na to wydarzenie przez stronę www.runmageddon.pl.

Wyniki Runmageddonu JSW:

Klasyfikacja Generalna

Mężczyźni

 1. Adam Lisowski 00:47:19
 2. Damian Mazur 00:47:44
 3. Jakub Wypukoł 00:49:19

 Kobiety

 1. Aleksandra Hanslik 01:04:30
 2. Karolina Piastowska 01:06:43
 3. Małgorzata Kuligowska 01:08:2

 

Klasyfikacja Górników:

Mężczyźni

 1. Jacek Lapczyk 00:52:17
 2. Andrzej Szmuk 00:53:16
 3. Tomasz Kamecki 00:53:19

 Kobiety

 1. Katarzyna Galla 01:10:06
 2. Aleksandra Weisman 01:23:57
 3. Zuzanna Kania 01:23:57
 4. Agnieszka Wojciechowska 01:31:20
KONTAKT / AUTOR
Marcin Dulnik
PR Manager
dulnik.com
660 722 822
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy