Henryk Paskal Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski
Henryk Paskal, prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów, dyrektor Półmaratonu PHILIPS Piła i ambasador AIMS na kraje Europy Wschodniej oraz delegat techniczny komisji biegów ulicznych IAAF właśnie odebrał Honorowe Obywatelstwo Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski. Prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane za pomoc i wsparcie, jakie okazuje organizatorom Hunters Półmaratonu „SŁOWAKA”, który od 11 lat odbywa się w tym mieście.
2017-06-20, 11:42

Nie ma takiego drugiego województwa w Polsce, w którym odbywałoby się tak wiele półmaratonów jak Wielkopolska.  To miejsce, w którym co roku odbywa się co najmniej 15 imprez biegowych na tym dystansie cieszących się dobrą renomą wśród biegaczy z całego kraju. Ludzie stojący za wielkopolskimi biegami wspierają się nawzajem, dzielą wiedzą i kontaktami.  Współpracę ośrodków najlepiej widać na przykładzie Grodziska Wielkopolskiego i Piły. Obie imprezy rosną bardzo dynamicznie, również dzięki wzajemnej pomocy, jaką okazują sobie organizatorzy biegów.

11 czerwca podczas uroczystości zakończenia XI Hunters Półmaraton „SŁOWAKA” Henryk Paskal, prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów i szef Półmaratonu PHILIPS Piła odebrał z rąk Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski. Co ciekawe Rada Miasta w Grodzisku Wielkopolskim formalnie podjęła uchwałę o nadaniu tego wyróżnienia już w kwietniu, ale na szczęście udało się zachować informację w tajemnicy aż do czerwcowej gali.

Wielkopolska to prawdziwe zagłębie polskich półmaratonów. Najpopularniejszym biegiem na tym dystansie w regionie jest odbywający się na wiosnę PKO Poznań Półmaraton, ale biegacze mają do wyboru również 14 innych półmaratonów.  Do najbardziej znanych należą półmaratony w Ostrowie Wielkopolskim, w Śremie, Bieg Lechitów w Gnieźnie oraz Szamotułach i Kościanie.  Rekordowo szybko rośnie Półmaraton PHILIPS Piła, który we wrześniu na starcie zgromadzi prawdopodobnie około 3700 biegaczy, a także czerwcowy Hunters Półmaraton „SŁOWAKA”.

KONTAKT / AUTOR
Grzegorz Dulnik
Account Executive
dulnik.com
530 307 172
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy